رواج فناوری فورس‌تاچ و حسگر اثر انگشت تا سال ۲۰۱۶ در بین گوشی‌های هوشمند

force-touch1-600x338

مدت‌هاست که از تبدیل‌شدن حسگر اثرانگشت به‌عنوان یک قابلیت استاندارد در برخی از گوشی‌های هوشمند میان‌رده نظیر هواوی آنر ۵X Play و گران‌قیمت می‌گذرد. حال به‌نظر می‌رسد سازندگان گوشی‌های موبایل قصد دارند تا فناوری مشابه با قابلیت فورس‌تاچ هواوی میت S و لمس سه‌بعدی آی‌فون ۶S را به یک قابلیت رایج در بین محصولات خود تبدیل نمایند.

برطبق گزارش‌های منتشرشده در تایوان، قابلیت محبوب فورس‌تاچ در سال ۲۰۱۶ در گوشی‌های‌هوشمند بیشتری به‌کار برده خواهد شد. فناوری فورس‌تاچ به صفحه‌لمسی دستگاه کمک می‌کند تا بین لمس معمولی و محکم تمایز قائل شود. اپل این قابلیت را در آی‌فون‌های جدید خود با نام لمس سه‌بعدی معرفی کرد.

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، امروزه از حسگر اثرانگشت در برخی از گوشی‌های میان‌رده و گران‌قیمت استفاده می‌شود. این فناوری با آغاز به‌کار سرویس پرداخت‌ در گوشی‌های هوشمند نظیر اپل Pay، گوگل Pay و سامسونگ Pay بسیار محبوب شده است. انتظار می‌رود که این تقاضا برای استفاده از این حسگر در گوشی‌های هوشمند آینده افزایش یابد. حسگر اثرانگشت، علاوه بر شناسایی هویت افراد برای استفاده از سرویس‌های پرداخت پول در گوشی‌های موبایل به‌ امنیت دستگاه‌ نیز کمک می‌کند.

برخلاف حسگر اثرانگشت که برروی مدل‌های میان‌رده اندرویدی مشاهده می‌شود، فورس‌تاچ احتمالا به‌عنوان یک قابلیت جالب در سال ۲۰۱۶، تنها در انحصار مدل‌های گران‌قیمت باقی خواهد ماند.

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *