فروش سرویس مدیریت پسورد LastPass به قیمت ۱۲۵ میلیون دلار

usb_key-100621008-large

شرکت LogMeIn که متخصص در مدیریت دسترسی و شناسایی داده‌ها است نهایتا توافق خود را برای خرید شرکت Marvasol که LastPass، سیستم مدیریت آنلاین گذرواژه‌ها قسمتی از دارایی آن است اعلام کرد.

شرکت‌های دو طرف قرارداد امیدوارند این قراداد با رقمی بین ۱۱۰ تا ۱۲۵ میلیون دلار طی چند هفته آتی منعقد شود. این در حالی است که ابزار LastPass دقیقا هم‌سو با سیاست‌های LogMeIn در جهت به اشتراک‌گذاشتن گذرواژه‌ها و قابلیت‌های دسترسی گروهی در حال توسعه بوده و هست. این ابزار، نسخه‌ای رمزگذاری شده از گذرواژه‌های مشتریان خود را در فضای ابری ذخیره می‌کند تا تا بتوانند از طریق افزونه‌ها و یا رابط کاربری تحت وب با استفاده از یک گذرواژه مستقل به وب‌سایت‌ها و سرویس‌های مختلف دسترسی داشته باشند.

این شرکت برنامه‌هایی برای اندروید و iOS نیز درنظر گرفته و افزونه‌هایی برای اینترنت اکسپلورر، کروم، فایرفاکس و سافاری نیز طراحی کرده است. استفاده از سرویس بر روی یک دسته جداگانه از دستگاه‌ها رایگان بوده و به‌کارگیری آن بر روی چند دسته مختلف به ثبت نام و پرداخت هزینه نیاز دارد.

این در حالی است که سرویس‌های ذخیره‌سازی گذرواژه آنلاین مانند LastPass یا Dashlane با برنامه‌های مستقلی مانند ۱Password، KeePass یا Password Safe رقابت تنگانگی دارند. LogMeIn قصد دارد قابلیت‌های جدیدی به LastPass بیفزاید که در ابزار مدیریت شناسایی و تشخیص Meldium وجود دارد. Meldium یک برنامه مدیریت گذرواژه است که با ابزارهایی مانند Box,Github,Google Apps,Zendesk یا Slack سازگاری کامل دارد.

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *