هزینه سرفیس‌بوک یک ترابایتی مایکروسافت ۳۱۹۹ دلار

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

مایکروسافت در زمان معرفی لپ‌تاپ/تبلت‌های دوگانه خود با اشاره به سرفیس بوک یک ترابایتی خود که به دیسک‌های SSD یک ترابایتی مجهز است، قند در دل هواداران این سری از محصولات تراز اول خود آب کرد اما تاکنون به غیر از نسخه ۵۱۲ گیگابایتی این محصول خبری از مدل یک ترابایتی آن مطرح نشده بود، امروز خبر رسید که این محصول قدرتمند به تازگی از جانب مایکروسافت با قیمت گزاف ۳۱۹۹ دلار پیش فروش می‌شود.

سرفیس‌بوک یک ترابایتی مایکروسافت محصولی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت، در کنار ویژگی‌های منحصر به فردی که در این لپ‌تاپ‌/تبلت تراز اول سراغ داریم، مشخصات سخت‌افزاری بسیار مناسبی نیز وجود دارد. در واقع می‌توان گفت مایکروسافت برای این محصول جدید خود سنگ تمام گذاشته و چیزی از لحاظ سخت‌افزاری کم ندارد، پردازنده Core i7 در کنار ۱۶ گیگابایت رم مشخصات اصلی سرفیس‌بوک یک ترابایتی را تشکیل می‌دهند، جالب اینجاست که این مشخصات بیانگر قیمت بالای آن نیز هستند اما باز هم انتظار نداشتیم که مایکروسافت بخواهد پولِ خونِ پدر خود را بابت این محصول از مشتریان بگیرد، بد نیست بدانید طرفدران سرفیس‌بوک یک ترابایتی باید مبلغی معادل ۳۱۹۹ دلار برای خرید آن هزینه کنند!

این امر درحالی است که نسخه ۵۱۲ گیگابایتی سرفیس‌بوک قیمتی برابر با ۲۶۹۹ دلار دارد. جالب اینجاست که این قیمت‌های نجومی هم نتوانسته جلوی علاقه‌مندان این محصول را بگیرد، پیش فروش زیاد این مدل و سایر سرفیس‌های بوک‌های معرفی شده باعث شده تا مایکروسافت اعلام کند که برای عرضه این محصولات تراز اول به بازار مدتی بین ۷ تا ۸ هفته زمان نیاز دارد. مشخص نیست این محصولات در ایران چه قیمتی داشته باشد اما بدون شک این عزیزدُردانه‌های جدید مایکروسافت ارزان قیمت نخواهند بود.

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *