برخی کاربران از مشکلات دوربین اکسپریا M2 پس از آپدیت به اندروید ۵٫۱٫۱ ناراضی هستند

10_Xperia_M2_White_Group

علی‌رغم رونمایی گوگل از جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید، مارشملو، Xperia M2 شرکت سونی به تازگی به‌روزرسانی اندروید ۵٫۱٫۱ آبنبات چوبی را دریافت کرده است. به‌روزرسانی که به نظر می‌رسد در آن ویژگی‌هایی ناخواسته‌ای هم به چشم می‌آیند.

به‌روزرسانی اندروید آبنبات چوبی بر روی اکسپریا ام ۲ تاثیری منفی بر روی عملکرد دوربین این دستگاه هوشمند داشته است. این در حالی است که با بهره‌گیری از اندروید ۴٫۴٫۴ بر روی این دستگاه، دوربین ۸ مگاپیکسلی آن عملکرد مطلوبی داشت اما با نصب به‌روزرسانی جدید، کیفیت تصاویر گرفته شده به‌طور مشهودی کاهش یافته است.

این مشکل بارها و بارها در انجمن‌های XDA و سونی موبایل مطرح شده است و کاربران معتقدند عکس‌هایی رنگ و رو رفته و تار جای عکس‌های با کیفیت در نسخه قبلی سیستم‌عمل اندروید را گرفته‌اند. با این وجود به‌نظر می‌رسد مشکل از برنامه دوربین نبوده و با دانلود برنامه دوربین گوگل نیز تاثیری بر عملکرد دوربین مشاهده نشده و عملا شاهد عکس‌هایی به مراتب با کیفیتِ پایین‌تر هم هستیم تا این شائبه به وجود آید که الگوریتم دوربین و یا گزینه‌های دیگری توسط سونی تغییر یافته‌اند.

Xperia-M2-Aqua-Lollipop-sample-Comparison-2-710x799

سونی موبایل نیز اعلام کرده در حال بررسی دلایل بروز این مشکل است و همین  مطلب نشان‌دهنده آن است که حداقل این شرکت از وجود این مشکل باخبر است. اکسپریا ام ۲ در لیست به‌روزرسانی به اندروید ۶٫۰ توسط شرکت سونی قرار نداشته و به همین دلیل اندروید آب‌نبات چوبی آخرین دلخوشی کاربران این گوشی هوشمند در دریافت به‌روزرسانی‌های اندرویدی خواهد بود. با این اوصاف عرضه بسته‌ نرم‌افزاری جداگانه‌ای می‌تواند مشکل یادشده را مرتفع کند.

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *